VIKTORIIN

Kahe aasta pärast tähistab Kohtla-Järve oma 75-aastast juubelit. Kohtla-Järve raamatukogu pakub väikest eelsoojendust sünnipäeva tähistamiseks – viktoriini!
Vastuseid ootame 31. maini 2019 e-mailile riina@k-jarve.lib.ee või tooge paberkandjal raamatukokku või meie haruraamatukogudesse. Tulemused ja autasustamine 5. juunil.

 1. Kes Kohtla-Järve vaimulikest on arvatud pühakute hulka?
 2. Mitu spordiklubi tegutseb linnas käesoleval ajal?
 3. Nimetage Kohtla-Järve linna 2006. aasta aukodanik.
 4. Mille poolest on endine „Kohtla“ kaevandus  tuntud tänapäeval?
 5. Linna serval asetsevad härrastemajavaremed, mis on rahva hulgas tuntud “krahvi“ varemetena. Kas häärberiomanikud olid tõesti krahvi seisuses? Kes nad olid?
 6. Spordiühing „Kalev“ auliige, „Spordilehe“ küsimustiku põhjal nimetatud 1966. aasta parimaks sportlaseks. Meie linna  endine elanik.  Nimeta sportlase nimi.
 7. Millal loodi Kohtla-Järve Keskraamatukogu ja kus asusid esimesed ruumid?
 8. 1972-1977 oli raamatukogu direktoriks inimene, kes hiljem pidas kohaliku ajalehe peatoimetaja ametit. Kes see oli?
 9. Kes on see kuulsus, kes mängis rokkbändis kitarri, oli Eesti noorte rekordiomanik odaviskes, Kohtla-Järve I Keskkooli vilistlane ja paljude raamatute autor?
 10. Millal hakati Kohtla-Järvel kaevandama põlevkivi?
 11. 1956. aastal asutati linnas kuulus meeskoor. Mis sai koori nimeks ja kas koor tegutseb ka tänapäeval?
 12. Eesti ooperilauljanna. 1932-1933 oli ta Narva teatri näitleja, 1933-1936 teatrite „Ugala“ ja „Vanemuise“ solist. Esines kontsertreisidega Eestis ja välismaal. Kes oli see primadonna ja millega tegeles Kohtla-Järvel?
 13. 16. juulil 1973. aastal algas uue mikrorajooni Iidla ehitus, linnaosa nimetatakse ka 32. kvartaliks. Kust on pärit linnaosa sellised nimed?
 14. Tema unikaalseid nukke on nähtud Jaapanis, Venemaal, Valgevenes, Aserbaidžaanis, Eestis. Tema näituseid on olnud ka meie linnas. Nimetage meistri nimi.
 15. Möödunud 2018. aastal toimusid P. Rebase filmi „Tulilind“  võtted Sompas. Millist filmi vändati 1980. aastal samuti Sompas, põhiliselt millise hoone juures  ja kes oli režissöör?
 16. Sel fotol on jäädvustatud tähtis sündmus linlaste elus. Kus, mis, millal?

         

 1. Mida ühist on fotol mängufilmist „Ingli päev“ ( „День ангела» ) ja Kohtla-Järve linnal?